Wszyscy obserwujemy, że w dobie kryzysu dostęp do dobrej jakości edukacji znacznie się pogorszył. Ogromne organizmy uczelni nie są w stanie szybko przystosować się do nowych warunków funkcjonowania społeczeństwa.

Oto sześć powodów, dla których warto rozważyć profesjonalną edukację online:

Elastyczność i mobilność

Koniec z dojazdami na uczelnię! Studenci, którzy wybrali edukację online, oszczędzają paliwo i czas dojazdu. W szczególności, jeśli mieszkasz daleko od kampusu, oszczędności te mogą mieć znaczący wpływ na ogólne wydatki na szkolnictwo wyższe. Możesz uczyć się nie tylko z domu, kawiarni, parku, w podróży autobusem. Dosłownie wszędzie tam, gdzie jest internet (Bali też wchodzi w grę ;).

Wsparcie

Na studiach, uzyskanie pomocy jeden do jednego wymaga od stuenta umówienia się z profesorem lub ćwiczeniowcem na konsultacje. Osoba prowadząca zajęcia najczęściej na konsultacje ma przeznaczony ściśle określony czas, najprawdopodobmniej wtedy kiedy masz inne zajęcia :]
W przypadku programów online, jakie oferuje ilimi.pl, do każdego kursu uzyskujesz dostęp do forum, na którym możesz zadawać pytania 24 h na dobę. Programów online nie należy mylić ze zwykłymi kursami online, gdzie nagrane są wyłącznie materiały wideo bez możliwości uzyskania wsparcia od osoby, która stworzyła kurs.

Tempo nauki

Każdy ma swoje własne tempo nauki. Na szczęście w przypadku kursu online uczestnicy mogą przerabiać dany materiał w swoim własnym tempie. Można też cofnąć czas i wrócić do obejrzanego fragmentu dowolną ilość razy! Takie rzeczy tylko w internecie, bez zbędnego stresu, że się przeszkadza prowadzącemu czy kolegom, bo się nie zrozumiało. Oczywiście możesz również zabłysnąć i przenieść się w przyszłość zwiększając tempo w odtwarzaczu 2x lub więcej (gorąco polecana metoda)!

Okazja do poznania innych

W gronie studentów kursów online można znaleźć osoby z całej Polski (a czasami i zagranicy). Jest to świetna okazja, żeby wymienić swoje doświadczenia odnośnie studiowania na innych uczelniach. Często okazuje się, że grupa wsparcia to duży procent sukcesu kursanta, ponieważ najskuteczniejszy sposób na naukę to nauka innych osób.
Możesz nie tylko poznać kolegów i koleżanki, ale również rozwinąć znajomości i połączenia, które pomogą Ci w późniejszej ścieżce kariery (albo imprezie w akademiku na drugim końcu Polski 🙂 ).

Oszczędność czasu

Dołączając do programu online, nie musisz tracić czasu na wertowanie dużej ilości książek i materiałów online. Osoba przygotowująca kurs zadbała o to, żeby w kursie nie było zbyt dużych przeskoków, które często pojawiają się w wykładach stacjonarnych z powodu ograniczonej ilości czasu, jaką ma do dyspozycji osoba prowadząca zajęcia. Materiał możesz przyswajać krok po kroku bez zbędnego pośpiechu.

Sprawdź swoją wiedzę samodzielnie

Nasze programy online pozwalają na weryfikację swojej wiedzy w postaci testów czy zadań domowych. Będziesz w stanie sprawdzić swoją wiedzę jeszcze przed kolokwium czy egzaminem i zyskać pewność, że wszystko będzie dobrze 🙂


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *