W prosty i przejrzysty sposób nauczysz się podstaw teorii obwodów.
Moduł pierwszy ma na celu przypomnienie oraz pogłębienie podstawowych praw fizycznych związanych z elektrycznością. Moduł ułatwi Ci intuicyjne zrozumienie prądu elektrycznego i napięcia. W lekcjach przypomnisz sobie prawo Ohma oraz prądowe i napięciowe prawa Kirchhoffa. Poznasz podstawowe elementy elektrotechniki i elektroniki takie jak źródła napięciowe i źródła prądowe. Dodatkowo dowiesz się jak wyznaczyć rezystancje zastępcze połączeń szeregowych i równoległych oporników. Nauczysz się stosować poznane prawa do rozwiązywania obwodów prądu elektrycznego metodą klasyczną.
W tym module nauczymy się stosować najbardziej podstawową z metod do rozwiązywania obwodów elektrycznych. Pokażę Ci jak wykorzystać prawa Kirchhoffa i prawo Ohma do znalezienia prądów oczkowych i napięć na źródłach prądowych. W pierwszym zadaniu nauczymy się jak radzić sobie z obwodami, w których występują tylko źródła napięciowe. W drugim zadaniu rozwiążemy obwód zawierający również źródła prądowe.
W tym module dowiesz się na czym polega oraz w jaki sposób stosuje się metodę potencjałów węzłowych do rozwiązywania obwodów prądu stałego. Zrozumiesz czym jest rezystancja gałęziowa, potencjał węzłowy oraz węzeł odniesienia. Nauczysz się układać równania węzłowe oraz uwzględniać w nich źródła prądowe i napięciowe. Pokażę Ci również jak radzić sobie z samotnymi wymuszeniami napięciowymi włączonymi między węzły. Moduł zawiera trzy obszerne przykłady rozwiązań, w których krok po kroku tłumaczę jak posługiwać się metodą potencjałów węzłowych.
W module nauczysz się wykorzystywać metodę prądów oczkowych do rozwiązywania obwodów prądu stałego. Zrozumiesz czym jest prąd oczkowy oraz rezystancja oczkowa. W przystępny sposób, na podstawie dwóch dokładnie przeanalizowanych obwodów, pokażę Tobie jak wyznaczyć prądy oczkowe oraz gałęziowe w złożonych obwodach. Nauczysz się również radzić sobie ze źródłami prądowymi włączonymi między dwoma oczkami oraz źródłami prądowymi znajdującymi się na skraju obwodu. Moduł zawiera dobrze przygotowane przykłady, które efektywnie przeprowadzą Cię przez proces nauki metody prądów oczkowych.
W starannie dobranym przykładzie pokażę Ci jak stosować metodę superpozycji do rozwiązywania obwodów prądu stałego. Zrozumiesz czym jest superpozycja i jak używać jej w obwodach zawierających źródła różnego typu. Pokażę, Ci jak rozwiązać obwód zawierający zarówno źródła prądowe jak i napięciowe za pomocą metody superpozycji.
Kurs został przygotowany tak, żebyś wyniósł z niego jak najwięcej wartości. Jeżeli z jakichś powodów kurs jednak nie będzie dla Ciebie odpowiedni, to wystarczy, że napiszesz na adres kontakt@teoria-obwodow.pl i zwrócimy Ci 100% Twojej wpłaty. Masz na to 14 dni.
Studentów pierwszego roku wydziałów: elektrycznych, elektrotechniki, elektroniki i podobnych oraz osób chcących przypomnieć sobie podstawy teorii obwodów. Z kursu skorzystają również uczniowie techników.
Kurs w pierwszej edycji kosztuje 179 zł.
Do nauczenia się podstaw teorii obwodów wystarczy matematyka na poziomie licealnym, ale fajnie gdybyś wiedział coś o macierzach (zapisywanie układu równań w postaci macierzowej, metoda Cramera).
Do pierwszej edycji kursu można dołączać od 13 maja 2020.
Tak, chociaż lepiej rozłożyć naukę na kilka tygodni. Po zakupie otrzymasz dostęp do nagrań video, materiałów oraz tajnej grupy.
Jeśli uznasz, że kurs nie jest dla Ciebie zwrócimy Tobie pełną kwotę. Masz na to 14 dni od daty zakupu. Po prostu napisz na kontakt@teoria-obwodow.pl, a otrzymasz 100% zapłaconej kwoty.
Wszystkie swoje pytania i wątpliwości możesz skierować na kontakt@teoria-obwodow.pl, na pewno odpiszemy 🙂